Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 3. Kruk

"Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 3. Kruk" to kolejna część z cyklu "Smerfy i Wioska Dziewczyn"

Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 3. Kruk” to kolejna część z cyklu “Smerfy i Wioska Dziewczyn”. Po raz pierwszy o tajemniczej wiosce zamieszkanej wyłącznie przez Smerfy płci żeńskiej fani dowiedzieli się z filmu “Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Wszystkie trzy komiksy odnoszą się właśnie do tej historii i dowiadujemy się z nich jak wyglądały dalsze relacje Smerfów z mieszkankami wioski dziewczyn.

Jak powstały Smerfy?

Smerfy są jednym z największych fenomenów w popkulturze wśród dzieci. Początkowo powstały tylko komiksy o przygodach małych niebieskich ludzikach, ale ludzie tak je polubili, że postanowiono stworzyć również serial animowany. W 2011 roku mogliśmy się doczekać pierwszego filmu pełnometrażowego, w którym połączono animację komputerową z grą prawdziwych aktorów.

Twórcą Smerfów jest belgijski rysownik Pierre Culliford o pseudonimie “Peyo” (1928-1992). Pierwszy raz niebieskie ludziki można było zobaczyć w komiksie o tytule “Johan i Pirlouit” w 1958 roku. Smerfy pomagały głównym bohaterom w zdobyciu magicznego fletu. Po namowie fanów Peyo postanowił stworzyć nową serię komiksów o przygodach Smerfów. Pierwszy tom wydany został w 1963 roku i nosił tytuł “Czarne Smerfy”. Po śmierci Peyo tworzeniem komiksów zajął się jego syn i współpracownicy. W Polsce ukazało się do dzisiaj 27 tomów oraz 3 tomy z serii “Smerfy i wioska dziewczyn”.

Smerfne dziewczyny

Nową serię komiksów o relacjach Smerfów z dziewczynami postanowiono stworzyć w 2017 roku. Do dzisiaj ukazały się 3 tomy:

  • “Zakazany Las” (2017)
  • “Zdrada Jaskierki” (2018)
  • “Kruk” (2019).

Pierwsza część przygód nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń znanych już z filmu “Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Smerfetka wraz z przyjaciółmi odnajduje w lesie całą wioskę zamieszkaną przez Smerfy dziewczyny, w której rządzi najstarsza z nich – Wierzba. Nie musi się już czuć się osamotniona w towarzystwie samych chłopaków. W kolejnej części pt. “Zdrada Jaskierki” Smerfy wspólnie muszą pokonać niebezpiecznego wroga, aby przywrócić ład w Zaczarowanym Lesie. W najnowszej części serii Wierzba i Papa Smerf wyruszają na zlot czarowników. Jak wiadomo zawsze kiedy przywódca wioski postanawiał wybrać się w podróż to młode Smerfy za każdym razem wpadały w tarapaty. Okazuje się, że nie inaczej jest z dziewczynami. Smerfetka, która przebywa u nich w gościnie spotyka w lesie zaczarowanego kruka, który nie tylko umie mówić, ale również udziela rad. Kim jest tajemniczy ptak i co robi w Zaczarowanym Lesie? Co z nim zrobią Smerfy? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z najnowszego komiksu.

Tree obraz autorstwa freepik - www.freepik.com