Obowiązek kontra pożądanie, malżeństwo kontra tajemnica

"Złączeni obowiązkiem" to nowa książka Cory Reilly, traktująca o zawiłościach nowojorskiej mafii Skomplikowany świat mafii

Złączeni obowiązkiem” to nowa książka Cory Reilly, traktująca o zawiłościach nowojorskiej mafii (https://www.taniaksiazka.pl/zlaczeni-obowiazkiem-cora-reilly-p-1298097.html). Główny bohater, pnący się po szczeblach kariery Dante Cavallaro, traci żonę w wyniku nieszczęśliwego wypadku. I choć od zdarzenia minęły już ponad cztery lata, to dalej nie może się po tym pozbierać i ani mu w głowie szukanie nowej partnerki. Kiedy jego położenie w mafijnej hierarchii idzie coraz wyżej i wyżej zdaje sobie sprawę, że do objęcia szefa mafii będzie potrzebna mu żona, bo to po prostu dobrze wygląda. Celem jest 22-letnia Valentina, która pomimo tak młodego wieku jest już wdową. Jej mąż Antonio był tak naprawdę homoseksualistą, a związek z dziewczyną był tylko układem. Bohaterka nie zdradza tej tajemnicy, ale będzie musiała kryć przed nowym mężem jeszcze większą. Jeśli wyjdzie na jaw, że jest dziewicą, cały plan Antonia się nie powiedzie i na zawsze splami jego honor. Valentina postanawia podjąć stosowne kroki, by naprawić sytuację.

Noc poślubna okazuje się być ogromnym rozczarowaniem dla obojga – Valentina nie podoba się nowemu mężowi, a ten nie jest nią w najmniejszym stopniu zainteresowany, bo dalej sięga pamięcią do swojej ukochanej zmarłej żony. Bohaterka będzie się starała za wszelką cenę zmienić tę sytuację, zwłaszcza, że uczucia do Dantego zaczną w niej wykwitać w zastraszającym tempie.

Związek wystawiony na próbę

Próba nawiązania szczerej relacji między bohaterami, zwłaszcza w tak brutalnym mafijnym świecie, nie jest łatwa. Dodatkowym problemem jest przeszłość obojga, o której za wszelką cenę nie chcą mówić i dzielić się swoim żalem. Ciężar ich sytuacji momentami przytłacza, ale sprawia też, że tym silniej kibicuje się szczęśliwemu rozwojowi sytuacji. Valentina stwierdza, że po prostu będzie na siebie zwracała uwagę, jeśli nie po dobroci to nachalnie, co przychodzi z różnym skutkiem. Dante stara się trzymać swoje uczucia na wodzy, i choć pierwsze oznaki oswojenia się z sytuacją pochodzą od niego, tak to on najsilniej stara się nie zatopić w nowej relacji.

Romans między bohaterami jest niezwykle zmysłowy, zawieszony w plątaninie gestów, spojrzeń i oddechów, z których każdy przybliża ich do siebie. Niepewność i brak zaufania powoli przetwarzają się w inne uczucia, ale to wcale nie znaczy, że Valentina i Dante zaufają sobie bezgranicznie. W pewnym momencie oboje zostaną wystawieni na ciężką próbę, z której uratować ich może wyłącznie lojalność wobec siebie i niczym niezmącona szczerość. Romans z pewnością nie raz przyprawi czytelnika o mocniejsze bicie serca. Zakończenie będzie zwieńczeniem historii, satysfakcjonującej w każdym calu.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com